Lai veicinātu atbildīgu un ilgtspējīgu zivju un ūdens resursu izmantošanu, universālveikalā “Stockmann” turpmāk būs iespējams iegādāties tikai tādas zivis un jūras veltes, kas atrodas Pasaules Dabas Fonda izveidotā “Zivju gida” ieteicamo produktu sarakstā.“Zivju gids” ir instruments, kas palīdz orientēties plašajā zivju un jūras velšu piedāvājumā un izvēlēties zivis, kuru populācijas nav apdraudētas un kuru ieguve nerada negatīvu ietekmi uz vidi.

“Mums ir svarīgi piedāvāt saviem klientiem augstas kvalitātes, ilgtspējīgas izvēles visos segmentos, jo īpaši pārtikā. “Delikatess” nodaļas sortimentā vienmēr esam iekļāvuši plašu zivju un jūras velšu klāstu dažādām gaumēm, tāpēc svarīgi, lai tās būtu iegūtas atbildīgā veidā, jo tas, no kādiem produktiem veidojam savu ikdienas ēdienkarti, tieši ietekmē zivju resursus visā pasaulē. Rūpīgais izpētes darbs, ko veicām vairāku mēnešu garumā, vainagojies tajā, ka pārtraucam iepirkt visus produktus, kas neatbilst ilgtspējīgai un atbildīgai zivsaimniecības praksei, aizvietojot tos ar citiem, kas atbilst šiem kritērijiem. Tādējādi sniedzam savu ieguldījumu pasaules dabas resursu aizsardzībā, mudinot arī klientus izdarīt pārdomātas un dabai draudzīgas izvēles ik dienu,” teic universālveikala “Stockmann Delikatess” Kategorijas nodaļas vadītājs Igors Kalcenavs.

Ar šo soli universālveikals “Stockmann” turpina īstenot ilgtspējīgā praksē balstītas iniciatīvas un ieviest videi draudzīgu risinājumus savu klientu ērtībām. Iepriekš īstenotas tādas aktivitātes, kā uzstādīts bezmaksas dzeramā ūdens uzpildes punkts delikatešu nodaļā, ieviesti pilnībā kompostējami maisiņi, kā arī pēdējos gadus uz universālveikala jumta izvietotas bišu saimes, no tām iegūstot simtiem kilogramu medus, kas pēc tam nodoti tirdzniecībā un dāvināti darbiniekiem.